Co pisać na blogu turystycznym, by mieć czytelników?

Blog podróżniczy to ostatnio jeden z najpopularniejszych tematów na blog. Głównie ma to związek z tym, że prawie każdy może pozwolić sobie na długie wakacje na wyjeździe. Niektórzy nie wiedza przykładowo gdzie jechać. I tu przychodzą z pomocą bloggerzy-podróżnicy. Ale jak zauważyliśmy konkurencja jest spora w tej tematyce. O czym więc pisać, by zdobyć większe grono czytelników?

Każdy opisuje ciekawe miejsca, ale nie każdy pisze o przygotowaniach

Jeśli przejrzeliśmy większość blogów podróżniczych znajdziemy tam informację o tym, gdzie warto się wybrać, co tam warto zobaczyć, lub co warto zjeść z tradycyjnych dań regionalnych. Niewiele informacji znajdziemy zaś na temat tego, jak się przygotować do podróży. Czy to ogólnie, czy to w konkretne miejsce. To duża strata, bo wielu ludzi, nie wie, co warto ze sobą zabrać, o czym trzeba pamiętać, a co lepiej zostawić w domu.
Jeśli więc myślisz o temacie następnego posta na bloga napisz o przygotowaniach do podróży. Zrób listę najbardziej przydatnych rzeczy i wyjaśnij dlaczego właśnie te przedmioty. Na pewno zdobędziesz tym nowych czytelników.

Zapoznaj czytelników z kulturą miejsca, o którym piszesz

Duże grono czytelników blogów podróżniczych pewnie nie odwiedzi tych miejsc, co ty. Po prostu lubią poczytać o niezwykłych miejscach, zobaczyć pięknie zdjęcia i filmy, zapoznać się z kulturą innego zakątka świata. No właśnie. Blog podróżniczy zazwyczaj kojarzy się z opisem miejsc wartych zobaczenia typu : „Klasyk wśród turystów we Włoszech: Krzywa wieża”. I opis trasy do niej i miejsca gdzie można zrobić sobie zdjęcia wyglądające, jakbyśmy ją trzymali. Jednak nigdzie nie ma opisu dlaczego jest krzywa, do czego służyła, czym jest dla Włochów. A to jest coś, co dla wielu ludzi będzie bardzo ciekawe.

Informacje – zrób słowniczek

Odwiedzając Śląsk czasami nie potrafimy się dogadać z rodowitym Ślązakiem, choć przecież dalej jesteśmy w Polsce. Co dopiero, kiedy jesteśmy za granicą i ktoś w obcym dla nas języku będzie jeszcze mówić swoją gwarą. No tu nawet dobra znajomość angielskiego nie pomoże, zwłaszcza, jeśli ktoś będzie nam mówił o przedmiotach, miejscach i postaciach związanych ze swoją kulturą. W takich sytuacjach przydałby się słowniczek takich pojęć np. z czego składa się tradycyjna zupa włoska. Takim właśnie słowniczkiem może być twój post na blogu.

Dużo ciekawych informacji znajdziesz na blogu: Travel Cafe