Co nas czeka we wrocławskim zoo?

Odwiedzają je zarówno turyści, jak i rdzenni mieszkańcy. Mowa o ZOO we Wrocławiu. W czym tkwi jego fenomen? Dlaczego codziennie są tam tłumy?

Afrykarium

Atrakcje zacząć należy od największej. Afrykarium to specjalnie wydzielona przestrzeń, w której można podziwiać pochodzące z Czarnego Lądu zwierzęta. W tym takie niewystępujące w żadnym innym ogrodzie zoologicznym w naszym kraju. Szczególnej aury przydaje specjalnie dobrane oświetlenie, nadające miejscom odpowiedni klimat, a także niemęczące naszego wzroku.

To jednak nie jedyny urok tego miejsca. Można tu także organizować imprezy. Romantyczne kolacje, urodziny dla dziecka, impreza integracyjna dla zespołu firmowego. Na pewno będzie to impreza inna niż wszystkie i warta swojej ceny.

Pogoda

Wrocław zadbał o zwierzęta w swoim zoo. Przebywają one w tematycznych pawilonach, odzwierciedlających poszczególne regiony świata. Dzięki temu będziemy w stanie odwiedzić je, choćby na zewnątrz szalał wiatr i deszcz. Nie ma się zatem czego obawiać, jeśli zaplanujemy wycieczkę wiele dni przedtem i nagle zaskoczy nas nieprzyjemna pogoda.

ZOO w czasie zarazy

Chwilowo nie jesteśmy w stanie odwiedzić ZOO. Jest zamknięte do odwołania, nie znamy żadnych dat odmrażania tego sektora. Nie wiadomo też, jakie decyzje podejmą władze miejskie. Zamknięcie i pandemia nie oznaczają jednak, że nie będziemy w stanie odwiedzić wrocławskiego ogrodu. Oferowane są multimedia, które pozwolą nam na namiastkę wycieczkę do tego miejsca. W ofercie są kolorowanki, puzzle, tapety komputerowe. Dostępne są także wirtualne spacery, które pozwolą na chwilę zapomnieć o trudnej sytuacji.

Pokazowe karmienia

Pozwalają zobaczyć zwierzęta podczas spożywania. Cieszyć będzie nie tylko widok króla zwierząt delektującego się swym posiłkiem, lecz także widoczna gołym okiem zażyłość zwierzęcia i jego opiekunów. Chociaż wielu mieszkańców wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest bez wątpienia bardzo niebezpieczna w swoim naturalnym środowisku, w jego murach stają przyjaciółmi swoich opiekunów. Nawet lew czy tygrys dla swojego opiekuna zmienia się w dużego kota.

Podsumowując: zdecydowanie warto odwiedzić zwierzęta w stolicy Dolnego Śląska. Taka przygoda będzie bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem. Najmłodszym pozwoli zachwycić się nad pięknem i różnorodnością przyrody – starsi zaś doznają chwili spokoju w często zabieganym i pędzącym życiu.