Jak kupić tanie bilety lotnicze?

Wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych coraz więcej osób szuka sposobów na zdobycie tanich biletów. Aby uniknąć przepłacania za bilety, rozpocznij wyszukiwanie z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem i zapisz się na powiadomienia e-mail, aby zawsze otrzymywać powiadomienia o spadku cen lotów. Tanie linie lotnicze zazwyczaj oferują najtańsze loty. Te linie lotnicze oferują również znacznie obniżone ceny biletów na nocne loty. Jeśli chcesz poświęcić trochę czasu i wysiłku, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na biletach lotniczych.

Poszukaj biletów krajowych co najmniej 6 tygodni wcześniej

Jeśli planujesz lot krajowy, dobrze jest zacząć szukać biletów około półtora miesiąca wcześniej. Kontynuuj sprawdzanie co tydzień, aby dowiedzieć się, czy bilety są tańsze aż do momentu, w którym dokonasz zakupu. Jeśli lecisz za granicę, rozpocznij wyszukiwanie biletów z około 20–24 tygodniowym wyprzedzeniem.
Nie będzie korzystne poszukiwanie biletów na więcej niż 6 tygodni (na krajowe) lub 24 tygodnie (na międzynarodowe) z góry, ponieważ ceny biletów mogą się znacznie wahać przed faktycznym zakupem.
Szukanie lotów międzynarodowych z 24-tygodniowym wyprzedzeniem może wydawać się długim czasem, ale linie lotnicze podnoszą ceny lotów międzynarodowych wiele tygodni wcześniej, zanim podniosą koszty lotów krajowych.

Kup bilety co najmniej 2 tygodnie przed lotem

Idealny czas na zdobycie biletów to 2-4 tygodnie przed planowanym lotem. Większość linii lotniczych podniesie ceny biletów, gdy pozostanie mniej niż 14 dni przed lotem. Jest to szczególnie ważne, jeśli lecisz w czasie intensywnych podróży – np. w okresie świąt Wielkanocy lub Bożego Narodzenia – ponieważ ceny lotów mogą czasem podwoić się lub potroić w miarę zbliżania się daty lotu.
Jeśli lecisz za granicę, zacznij szukać z dużym wyprzedzeniem, ponieważ loty międzynarodowe kosztują więcej. Zaplanuj zakup biletów co najmniej 3 miesiące przed wylotem.
Jeśli poczekasz do kilku dni przed odlotem na pewno kupisz drogi bilet, nawet jeśli będziesz korzystać z tanich linii lotniczych, powiedzmy, na tydzień przed lotem, utkniesz w kupowaniu bardzo drogich biletów.
Jeśli zapomniałeś kupić bilety 2-3 tygodnie przed dniem lotu, następną najlepszą opcją jest zaczekanie na zakup biletów do mniej niż 24 godzin przed lotem. Linie lotnicze często drastycznie obniżają ceny biletów, aby zapełnić wszystkie miejsca w samolocie. Jeśli jednak poczekasz do ostatniej chwili, możesz dowiedzieć się, że lot się wyprzedał lub że jedyne pozostałe bilety są bardzo drogie.

Sprawdź alternatywne daty, aby znaleźć tańsze bilety

Jeśli Twój harmonogram podróży jest stosunkowo elastyczny i możesz zmienić dni wylotu i przylotu, możesz znaleźć tańsze loty. Porównaj ceny biletów w 3-4-dniowym oknie, korzystając ze strony wyszukiwarki lotów lub ze strony linii lotniczych. Jeśli potrafisz zmienić swoje plany podróży, wybierz dni, w których oferowane są loty ze zniżką!
Powiedzmy, że planujesz wylecieć 1 maja i wrócić 20 maja za 400 USD. Jeśli zapoznasz się z alternatywnymi datami, może okazać się, że wyjazd tylko na 3 maja i powrót 21 maja będzie kosztował 325 USD.

Zaoszczędź pieniądze, decydując się na lot wcześnie rano lub późno w nocy.

Większość podróżnych woli latać w dogodnych porach, które nie wymagają od nich późnego wstawania lub wczesnego wstawania. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na loty w popularnych porach linie lotnicze pobierają więcej opłat za bilety lotnicze, na przykład o 10:00. Z drugiej strony nocne loty, które startują między 21:00 a 9:00 rano być mocno obniżone, aby zrównoważyć niedogodności związane z podróżowaniem w tych godzinach.

Zaplanuj swój wyjazd w środku tygodnia lub w sobotę

Linie lotnicze zazwyczaj wypuszczają wyprzedaże na określone trasy w poniedziałek wieczorem, ponieważ chcą, aby biura podróży na początku tygodnia odnotowały wzrost sprzedaży. Konkurenci dopasowują oferty we wtorek rano, co powoduje, że linie lotnicze obniżają koszty lotu. Zatem najlepszym sposobem na uzyskanie tanich ofert jest poszukiwanie lotów, które rozpoczynają się we wtorki, środy lub soboty. Piątek i niedziela są zwykle najdroższymi krajowymi dniami podróży, więc unikaj kupowania biletów na te dni.
Jeśli lecisz za granicą, latanie w dni powszednie jest prawie zawsze tańsze niż latanie w weekendy.
Oczywiście ta strategia nie jest w 100% skuteczna. Dobrym pomysłem jest pobieżne wyszukiwanie określonych interesujących Cię tras przez kilka dni w tygodniu (w tym w weekendy). W ten sposób masz pojęcie o tym, ile kosztują bilety i możesz zidentyfikować wyprzedaż, kiedy się pojawi.