We dwoje po uliczkach Wrocławia

Stolica Dolnego Śląska to chyba jedno z najlepszych miejsc w Polsce na weekend we dwoje. To miasto wyjątkowe pod wieloma względami. Zwiedzającymi zwykle kierują swoje pierwsze kroki do najstarszej z dzielnic Wrocławia, czyli Ostrowa Tumskiego.

Spacerem przez Ostrów Tumski

Wrocław skrywa bardzo dużo oryginalnych zakątków, spośród których najbardziej czarującym jest Ostrów Tumski. Ta zabytkowa dzielnica mieści w sobie wiele niesamowitych budowli, pamiętających wydarzenia sprzed dziesięciu wieków. Pięknie położona nad Odrą, wieczorami rozbłyskująca oświetleniem, które podkreśla majestatyczne mury katedr i kościołów, jest świetnym miejscem na romantyczny spacer ręka w rękę. Jeśli pójdziemy tam w porze zmierzchu, będziemy świadkami jak gazowe latarnie są zapalane ręcznie przez ubranego w tradycyjny strój latarnika. To jeszcze jeden powód, by koniecznie zobaczyć Ostrów.

Najlepsze miejsca Wrocławia

Wrocław ma wiele zabytków unikalnych na skalę krajową i międzynarodową. Trzeba wiedzieć np. że Wrocław ma wciąż zapełnioną wodą fosę miejską. Ma również Stadion Olimpijski, mimo że nigdy nie było tam olimpiady. Spacerując po tym mieście warto zwrócić uwagę na różne mosty czy kładki. Niektóre stanowią prawdziwe perły architektury. W całym Wrocławiu jest 100 mostów i 33 kładki, co przynosi mu czwarty wynik w Europie. Między nimi leży łącznie 25 rzecznych wysp.

Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Hala Stulecia, widniejąca w zestawieniu UNESCO. W okolicy można odwiedzić natomiast ZOO, w którym znajduje się największa liczba gatunków zwierząt w Polsce. Wychodząc stamtąd przez Park Szczytnicki trafimy na… jezioro Morskie Oko. Jest to kąpielisko czynne każdego lata, nad którym można spędzić czas latem.

Jak widać Wrocław pełen jest interesujących miejsc wartych zobaczenia – najlepiej we dwoje, bo zwiedzanie z możliwością podzielenia się wrażeniami z bliską osobą cieszy podwójnie.