Niezwykłe kąpieliska termalne na świecie

Kąpieliska termalne to doskonały sposób na relaks i zdrowie, dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób zaczyna doceniać ich cenne właściwości. Na całym świecie rozwijają się wspaniałe obiekty, które oferują niezapomniane wrażenia z kąpieli w termalnych wodach.

 1. Wspaniałe kąpieliska termalne w Japonii
  Japonia to kraj, który słynie z niezwykłych relaksacyjnych doznań. Wśród nich znajdują się jedne z najlepszych kąpielisk termalnych na świecie. Warto wymienić między innymi:
 • Hells of Beppu – kąpielisko, gdzie w wodzie pływają kolorowe ziemniaczki, a za oknami widać piękne widoki
 • Kinosaki Onsen – miejsce słynące z bogactwa różnorodnych kąpieli termalnych z różnymi dodatkami takimi jak zieleń, mleko, czy ryż;
 • Ginzan Onsen – tutaj możemy poczuć się jak bohaterowie filmów Ghibli, kąpiąc się w naturalnych basenach termalnych w otoczeniu malowniczych gór.
 1. Najlepsze kąpieliska termalne w Europie
  Europa to miejsce, gdzie znajdziemy wiele miejsc do kąpieli termalnej. Warto odwiedzić:
 • Termy Rzymskie w Rzymie – najlepiej zachowane łaźnie rzymskie, w których możemy poczuć się jak cesarze;
 • Szczawnica – nie tylko miasto uzdrowiskowe, ale także raj dla amatorów kąpieli termalnych. Warto wybrać się na kąpiel w stylowym kompleksie z pięknym widokiem na okolicę;
 • Gellert – luksusowe kąpielisko w sercu Budapesztu, z pięknymi częściami w stylu art deco i powalającym wnętrzem basenu.
 1. Egzotyczne kąpieliska termalne
  W poszukiwaniu jeszcze bardziej niezwykłych miejsc, warto wybrać się na przykład do:
 • Wadi Rum – miejsca na pustyni Jordani, gdzie znajduje się oaza w pięknej klifie o nazwie The Rock. Kąpiel w termalnych źródłach jest tutaj wyjątkowym doświadczeniem;
 • Blue Lagoon na Islandii – tu można kąpać się w wodzie o niezwykłym kolorze oraz korzystać z bogatej oferty zabiegów kosmetycznych;
 • Saturnia w Toskanii – piękne naturalne baseny termalne są tutaj inspirującym miejscem do relaksacji i zachwycających widoków.
 1. Właściwości termalnych kąpieli
  Kąpiele termalne nie tylko relaksują, ale także pobudzają krążenie krwi i limfy. Mają też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, łagodzą bóle reumatyczne czy zapalenia stawów. Skóra po kąpieli staje się nawilżona i uelastyczniona, a organizm jednocześnie jest oczyszczony z toksyn.

 2. Czego szukać w dobrym kąpielisku termalnym
  Oczywiście wyróżniające się kąpieliska termalne wyróżniają się nie tylko wspaniałymi relaksacyjnymi doznaniami, ale także ofertą dodatkową taką jak zabiegi kosmetyczne, czy sauny. Warto także zwrócić uwagę na estetykę miejsca oraz odniesienia do kultury i regionalnych tradycji.