Podróże po Holandii: Odkryj urok miast i tulipanów

Podróże po Holandii: odkryj urok miast i tulipanów

Holandia to kraj, który słynie z pięknych krajobrazów, licznych kanałów, dziesiątek wiatraków oraz przepięknych ogrodów pełnych kwiatów, szczególnie tulipanów. Podróżując po tym kraju, można poznać jego kulturę, tradycje i historię.

  1. Amsterdam – miasto canalu

Stolica Holandii – Amsterdam, to miasto położone nad licznie przepływającymi kanałami. Warto zobaczyć w nim takie zabytki jak np. Królewski Pałac na Damie lub Muzeum Van Gogha. Dla miłośników sztuki polecamy wizytę w Muzeum Rijksmuseum lub Stedelijk Museum.

Do innych punktów, które warto zobaczyć w Amsterdamie należą m.in.:

  • XVII – wieczny dom Rembrandta
  • Muzeum Kogga – jeden z najlepszych muzeów morskich w Europie.
  1. Delft – miasto ceramiki

Drugie co do wielkości miasto w prowincji Holandia Południowa słynie z niebieskiej ceramiki, ale i nie tylko. Miasto posiada urocze zabytki, takie jak np. kościół St. Bartholomeus, gdzie Spinoza został ochrzczony.

Inne atrakcje turystyczne w Delft to m.in.:

  • Muzeum Keramiki Het Prinsenhof – muzeum ceramiki w Holandii.
  1. Keukenhof – tęczowy ogród

To idealne miejsce dla miłośników kwiatów, w szczególności tulipanów. Ogród Keukenhof słynie z różnorodnych odmian tulipanów na swoich łanach. Znajduje się tam także kilka innych ogrodów, w których można podziwiać piękne kwiaty.

  1. Rotterdam – miasto architektury

Rotterdam to miasto, które powstało po II wojnie światowej z ruin zniszczonymi w wyniku bombardowań. Z nowymi budynkami, m.in. Kube House, czy Centraal Station, Rotterdam to miasto, które przyciąga miłośników nowoczesnej architektury.

Warto zobaczyć w Rotterdamie m.in.:

  • Muzeum Boijmans Van Beuningen – muzeum sztuki
  • Euromast – wieża widokowa na 185 m, można tam zobaczyć panoramę Rotterdamu.
  1. Zaanse Schans – klimatyczna wieś

Zaanse Schans to wieś zbudowana w stylu holenderskim, w której można poczuć klimat dawnej Holandii. W miejscowości znajdują się wiatraki, młyny oraz muzea, m.in. muzeum tortów lub warzyw.

Podsumowanie

Holandia to kraj, który swój urok ma w krajobrazie, architekturze, tradycji oraz ogrodach pełnych kwiatów. Podczas wakacji warto odwiedzić Amsterdam, który słynie z licznych zabytków, ale także mniejsze miasta jak Delft, Rotterdam czy urokliwą wieś Zaanse Schans. Warto także zobaczyć Keukenhof, który zachwyci każdego miłośnika kwiatów, szczególnie tulipanów.