Kamper – czy to dobra inwestycja?

Wynajem kampera jest niesamowity.
ie oznacza to jednak, że po drodze nie będzie żadnych niespodzianek.

Nawet jeśli wybrałeś się na kilka wycieczek w wypożyczonych pojazdach, możesz mieć do czynienia z kilkoma zakrętami, gdy jesteś na rynku w celu zakupu. Chociaż podróżowanie kamperem jest dość proste i dostępne, o tych wyjątkowych pojazdach wakacyjnych trzeba wiele wiedzieć!

Więc jeśli czujesz się trochę przytłoczony, nie przejmuj się; na początku wszyscy byliśmy początkującymi. Dlatego przygotowaliśmy ten post, w którym opisano kilka rzeczy, których możesz nie wiedzieć o posiadaniu kamperów. (Nie martw się, nadal czeka Cię wiele niespodzianek. Tak właśnie działa #kamperlife!)

Zakup kampera

Gotowy do zakupu kampera? Nie tak szybko! Oto, co musisz wiedzieć, zanim wyjmiesz pieniądze na ten cel! Wiele osób traktuje to jako oszczędną formę podróżowania. A rosnąca społeczność pełnoetatowych kamperowiczów często zwraca się do stylu życia jako sposobu na zminimalizowanie wydatków i uwolnienie się od długów.

Ale kiedy zaczniesz robić zakupy, możesz zauważyć, że ceny kamperów nie są minimalne. W rzeczywistości, w zależności od rodzaju kampera, który Cię interesuje, możesz z łatwością wydać więcej niż na zwykły dom z klocków i cegieł! A cena zakupu to dopiero początek. Chociaż kampery pozwalają ominąć drogie ceny pokoi hotelowych lub drogie bilety lotnicze, nadal będziesz odpowiedzialny za opłaty za zakwaterowanie na kempingu, nie wspominając o benzynie potrzebnej do dotarcia do celu. (Samochody kempingowe są wspaniałe pod wieloma względami, ale oszczędność paliwa nie jest jednym z nich).

Będziesz także musiał przeznaczyć budżet na regularne przeglądy i nieplanowane naprawy – ponieważ jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, bycie w drodze polega na nauce oczekiwania nieoczekiwanego.

Nie zrozumcie nas źle: wczasy w kamperach są super, istnieje wiele sposobów, aby uczynić RVing niezwykle oszczędnym i opłacalnym stylem podróżowania, niezależnie od tego, czy jesteś w podróży w pełnym wymiarze godzin, czy tylko weekendowym wojownikiem. Ale od samego początku powinieneś wiedzieć, że auta którymi do tej pory jeździłeś różnią się od kamperów

Zrób rozeznanie

Zakup takie oto domu na kółkach jest całkowicie możliwy, zwłaszcza jeśli patrzysz wyłącznie na używane pojazdy. A kiedy dokonujesz prywatnego zakupu, transakcja często nie posiada zabezpieczeń, które mogą obowiązywać w tradycyjnym salonie.

Dlatego konieczne jest, aby każdy pojazd, który poważnie rozważasz, bardzo dokładnie wymeldował się przed podpisaniem choćby jednego dokumentu. Przynajmniej będziesz chciał zajrzeć w każdy zakamarek pod kątem jakichkolwiek oznak uszkodzenia. W rzeczywistości, jeśli możesz poprosić zaufanego mechanika, który przyjdzie z tobą sprawdzić platformę, zanim podejmiesz decyzję, to jeszcze lepiej.
Warto sprawdzić lokalne rynki sprzedaży i aukcje internetowe.