Gdzie chodzić z psem na wędrówki?

Pies to nieodłączny towarzysz naszego życia. Uwielbia towarzystwo człowieka i wspólne spędzanie z nim czasu. Psy są aktywnymi zwierzętami, które potrzebują odpowiedniej dawki ruchu, aby spożytkować swoją energię. Aktywność fizyczna dobrze wpływa także na ich rozwój fizyczny i psychiczny.

TOWARZYSZ PODRÓŻY

Jeżeli planujemy jakiś wypad na łono przyrody, aby odpocząć, zażyć trochę ruchu i świeżego powietrza to nie bójmy zabrać się ze sobą psa. Będzie on zachwycony szaleństwami na łonie natury oraz wędrówkami u naszego boku. Gdzie chodzić z psem na wędrówki? Jeżeli mieszkamy na wsi to możliwości mamy nieograniczone. Wystarczy, że wybierzemy się razem pospacerować w zaciszne, mało uczęszczane przez ludzi miejsca. Wtedy jeżeli oczywiście będzie to bezpieczne dla pupila możemy go odpiąć ze smyczy i pozwolić mu na swobodne spacerowanie obok nas. Możemy także wybrać się do lasu , lecz musimy uważać, aby nasz pies zbytnio się nie oddalał, nie wpadł w zasadzkę ( przeznaczoną na dziką zwierzynę ), nie spłoszył lub nie został zaatakowany przez leśne zwierzęta. Ponadto taka wyprawa wiąże się z ryzykiem złapania kleszcza, dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć psa ( szczepieniami, obrożą lub preparatami odstraszającymi kleszcze).

 

Mieszkając w mieście jeśli chcemy udać się na wypad na łono natury musimy liczyć się z koniecznością dojazdu. To nie jest problem, gdyż psa można jak najbardziej przetransportować samochodem. Większość zwierzaków dobrze znosi podróż, jednak są i takie, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Jednak małe trasy nie są dla nich aż tak męczące, żeby zrezygnować z wyjazdu.

 

Pies to nieodłączny towarzysz swojego właściciela. Uwielbia wspólne spacery, wojaże, wędrówki i harce. Aktywność fizyczna jest mu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na dłuższe wypady z czworonogiem na łono natury to zapewnijmy mu chociaż spacery, które pozwolą zarówno jemu jak i nam zrelaksować się i odetchnąć od codzienności.