Najpiękniejsze miejsce na oświadczyny

 

Moment, kiedy mężczyzna oświadcza się swojej partnerce to jeden z kluczowych momentów w historii danej pary. Warto więc zadbać o to, by był on wyjątkowy i odbył się w szczególnych okolicznościach. Gdzie są najlepsze miejsca na zareczyny w Polsce?

W górach

Choć może nie dorównują wysokością alpejskim szczytom, to pod względem urody polskie góry mogą śmiało konkurować z wieloma zagranicznymi szczytami. W najbardziej znanym paśmie, Tatrach, takim miejscem może być Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, a jeśli para lubi się wspinać, ciekawym pomysłem będą oświadczyny na szczycie np. Giewontu czy najwyższych Rys. Nie mniej urokliwe są Bieszczady. Ich połoniny przyciągają miłośników trekkingu i odosobnienia. Będą one idealne dla tych, którzy wolą zachować romantyczne chwile oświadczyn tylko dla swoich oczu.

Nad morzem

Dla tych którzy wolą raczej fale i piaszczyste wydmy, dobrym miejscem na zaręczyny mogą być nadbałtyckie zakątki. Ciekawym pomysłem jest wspólne wejście na latarnię w Świnoujściu albo oświadczyny na sopockim molo przy zachodzie słońca. Nad polskim morzem ciągle można znaleźć miejsca, w których para może cieszyć się odosobnieniem. Na jednej z takich opuszczonych plaż w mniejszych miejscowościach warto urządzić piknik, a gdy nadejdzie właściwy moment, poprosić partnerkę o rękę.

Na zamku

Dla miłośników pięknej architektury, historii i tajemniczych klimatów dobrym miejscem będą zamki. Jedne z najpiękniejszych w Polsce to:

– pałac Moszna koło Opola, który porównywany jest do zamku z filmów o Harrym Potterze,
– zamek Czocha na Dolnym Śląsku, który ma ciekawą, pełną legend historię,
– zamek w Kórniku koło Poznania, gdzie można znaleźć tajemniczy portret Białej Damy,
– pałac w Olszanicy w podkarpackim, który sprawdzi się nie tylko jako miejsce zaręczyn – można urządzić tam również wesele.

Takich pięknych miejsc w Polsce nie brakuje. Wystarczy przejrzeć turystyczne przewodniki, by znaleźć odpowiednie miejsce.