Najlepsze miejsca na surfing na świecie

Surfing – sport, który łączy adrenalinkę z kontaktem z naturą. Każdy miłośnik tej dyscypliny z pewnością marzy o szukaniu fal na całym świecie. W tym artykule przedstawimy najlepsze miejsca na surfing, które dostarczą nie tylko wspaniałych wrażeń, ale również wspaniałych widoków.

Fakty o surfing’u

Przed przystąpieniem do prezentacji najlepszych miejsc do surfowania, warto poznać kilka faktów na temat tej dziedziny:

  • Najstarsza wzmianka na temat surfing’u pochodzi z 1778 roku i dotyczy Hawajów.
  • W 1885 roku powstała pierwsza szkoła surfing’ u na Hawajach.
  • Pierwsze zawody w surfingu odbyły się w Haleiwa Beach na Hawajach w 1928 roku.
  • Najnowsze osiągnięcie w surfingu to wyczyn Rodrigo Koxa, który w 2017 roku przejechał falę o wysokości 24,3 metrów w Nazaré w Portugalii.

Najlepsze miejsca na surfing na świecie

  1. Gold Coast, Australia

Gold Coast to raj dla surferów. Jest to miejsce, w którym można znaleźć fale na każdym poziomie zaawansowania. Znajdują się tam m.in. Burleigh Heads i Snapper Rocks, który jest jednym z najlepszych na świecie. Dodatkowo, Gold Coast oferuje wiele szkół surfingu, które są idealne dla początkujących.

  1. Jeffrey’s Bay, Południowa Afryka

Jeffrey’s Bay to miejsce, w którym w ciągu dnia można wpaść na wiele ciekawych fal, a wieczorem zrelaksować w jednej z wielu kawiarni. Najlepszy sezon na surfing to z pewnością lato, gdy fale są największe i najczęściej występują.

  1. Tamarindo Beach, Kostaryka

Tamarindo Beach to idealne miejsce dla początkujących. Znajduje się tam wiele szkół surfingu, a okolica oferuje piękne plaże i doskonałe warunki do surfowania. W sezonie najlepsze fale można wymacać od grudnia do kwietnia.

  1. Mentawai Island, Indonezja

Mentawai Island to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc na świecie do surfowania. Miejsce słynie z niezwykle długich fal, które są idealne dla zaawansowanych surferów. Sezon trwa od marca do listopada, a miejsce, w którym warto rozpocząć surfowanie, to zachodnia strona wyspy.

  1. Uluwatu Beach, Bali

Uluwatu Beach to jedno z tych miejsc, które trzeba odwiedzić, jeśli kocha się surfowanie. To piękne miejsce oferuje spektakularne widoki i wspaniałe fale. Sezon najlepszy jest od kwietnia do października, a największą atrakcją jest tutaj wieczorne surfowanie w asyście zachodu słońca.

Podsumowanie

Surfing to sport, który pozwala połączyć kontakt z naturą z ekscytującymi wrażeniami. Każde z wymienionych miejsc to doskonałe miejsce na surfowanie i warto je odwiedzić, jeśli marzy nam się jazda na falach w różnych miejscach świata.