Najpiękniejsze plaże na świecie

Każdy z nas marzy o wakacjach na pięknej plaży, nasłuchuje szumu fal i oddaje się lenistwu. Świadomość, że gdzieś na świecie ukrywają się nieodkryte jeszcze, malownicze miejsca z odcieniami niebieskiego, białego piasku i egzotyczną roślinnością napawa nas marzeniami. Przygotowaliśmy dla was garść informacji na temat najpiękniejszych plaż na świecie.

Raj na ziemi – Bora Bora, Polinezja Francuska
Jeśli marzysz o miejscu, które zapiera dech w piersiach, to jest to odpowiednie miejsce dla ciebie. Do Bora Bora dostaniesz się tylko samolotem lub łodzią. Plaża ta zachwyca krystalicznie czystą wodą, białym piaskiem i palmami. Oprócz wejścia do wody, warto przepłynąć rzekę, skorzystać z możliwości nurkowania i zobaczyć miejsca, gdzie kręcono film “Krwawa Diament”.

Błękitna godzina w Riwierze Maya, Meksyk
Najpiękniejsza plaża Meksyku znajduje się w Rivierze Maya, na wschodnim wybrzeżu. Zachwyci cię turkusowa woda, palmiarnie i biały piasek. W ciągu dnia można pochłonąć słońce, szaleć w wodzie, a wieczór półmrok ukrywa tajemnicze piękno plaż. W tym miejscu spędzisz niesamowite wakacje w gronie swoich najbliższych.

Mal País, Kostaryka
Mal País to idealne miejsce dla każdego, kto lubi wakacje aktywne, ale także marzy o plaży, na której można odpocząć. Tu możesz skosztować swoich umiejętności w surfowaniu, wybrać się na spacer brzegiem oceanu, zrelaksować się w hamaku, albo uprawiać jogę. Kostaryka to kraj, w którym znajdziesz naprawdę piękne plaże.

Baia di Gavitella, Włochy
Nie musisz lecieć na drugą stronę świata, żeby znaleźć rajski kawałek lądu. Włochy mają swoje perełki, jedną z nich jest Baia di Gavitella. Ta urocza plaża oferuje wspaniały widok na wybrzeże Amalfi. Jeśli czujesz się zmęczony, zrelaksuj się w cieniu zatoki, a woda otulą cię miękkim dotykiem.

Grote Knip, Curaçao
Grote Knip to bajkowe miejsce, które skradnie twoje serce w jednej chwili. Curaçao jest uważany za raj dla nurków, ale nie tylko. W tym miejscu prześwitująca woda, zatoka, kolorowe budynki na tle białych plaż i słoneczne promienie sprawią, że poczujesz się jak w raju.

Podsumowanie
Marzyłeś kiedyś o spełnieniu swojego marzenia i spędzeniu jednych z najlepszych wakacji w życiu? Z naszym przewodnikiem po najpiękniejszych plażach na świecie to możliwe. W naszym zestawieniu znajdują się miejsca wyjątkowe z najpiękniejszymi plażami na świecie. Każde z nich skradnie twoje serce w inny sposób, ale jedno jest pewne – zawsze pozostaną w twojej pamięci.