Plecaki czy walizki oto jest pytanie?

Różne rodzaje wakacji wymagają innego sprzętu, a jednym z największych wyborów, o których większość z nas musi zdecydować, gdy udajemy się na lotnisko, jest wybór między spakowaniem wszystkiego do plecaka lub walizki. Każde z nich ma swoje mocne i słabe strony i lepiej nadaje się do określonych sytuacji.

Wybór między tymi dwoma może wydawać się arbitralny. Ale każdy, kto musiał taszczyć walizkę na kółkach przez milę polną drogą z pociągu do hotelu lub który tuż przed ślubem wyciągnął pomarszczony garnitur z plecaka, wie, że zły wybór może zrujnować wakacje.

Myślę, że najlepiej podzielić to na trzy kategorie: walizki duże (takie jak zwykła torba na kółkach), małe plecaki, które można zmieścić pod siedzeniem, oraz większe plecaki, które należy umieścić w schowku nad głową. Stamtąd wszystko zależy od kilku prostych pytań, takich jak: jak długo trwa Twoja podróż, co będziesz robić, jaka jest pora roku, czy jeszcze kiedyś będziesz potrzebował czegoś takiego jak np. walizki xxl, jaka jest infrastruktura w miejscu docelowym i ile planujesz przywieźć z powrotem.

Walizki

Walizki to preferowany i prawdopodobnie najlepszy wybór, gdy wybierasz się tylko w jedno miejsce i planujesz zostać tam do powrotu. W takiej sytuacji jest szansa, że nie będziesz wszędzie ciągać walizki, w przeciwieństwie do plecaka. Na przykład prawie zawsze zabiera się walizkę, kiedy wraca się do domu na święta lub kiedy wyjeżdża się na wesele gdzieś dalej. Duże walizki mogą się przydać też kiedy jedziesz w podróż po Polsce ale w wygodnym transporcie jakim jest samochód i wiesz że nie ważne jak walizka duża by to była nie sprawi ci ona większego kłopotu.
Skromna walizka najlepiej nadaje się do podróży do kurortów, jeśli wynajmujesz samochód, jeśli fizycznie nie możesz nosić czegoś na plecach przez wiele godzin, podczas podróży na wesela lub inne formalne sprawy oraz podczas podróży do pracy . Walizki sprawdzają się w wielu sytuacjach, ale najjaśniej świecą, gdy przebywasz w jednym miejscu przez chwilę, a nie podczas przemieszczania się między różnymi hotelami lub hostelami.

Plecaki

Jak większość z nas by się spodziewała, małe plecaki są oczywistym wyborem na długie weekendy lub krótsze wycieczki. Są również idealne dla minimalistów, którzy zwykle podróżują ze sprzętem przeznaczonym do podróży i nie mają nic przeciwko robieniu prania podczas podróży.
Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, aby znaleźć dobry plecak, zapewniamy Ci kilka porad. Plecak musi być dość pakowny, najlepiej z kilkoma kieszeniami i dodatkowymi przegródkami, oprócz tego powinien być solidny i trwały żeby po kilku godzinach nie oderwało się ramię, sprzączka, pasek i nie zepsuł zamek.