Idealne miejsce na nocleg

Kazimierz Dolny jest miastem, które jest wyjątkowe pod wieloma względami. Jego ciekawa historia, piękne położenie oraz niepowtarzalny klimat, sprawiają, że jest to miejsce uwielbiane przez wielu turystów. Przyjrzyjmy się, jakie miejsca warto odwiedzić, będąc w Kazimierzu Dolnym.

Atrakcje turystyczne

Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc jest rynek ze znajdującą się w jego centrum studnią. Przy niej stoją Kamienice Przybyłów z 1615 roku. Styl architektoniczny nawiązuje do renesansu włoskiego oraz niderlandzkiego, a niebanalny wygląd przyczynił się do tego, że są to najbardziej rozpoznawalne zabytki Kazimierza Dolnego. Muzeum Nadwiślańskie, Kamienica Gdańska z 1795, kamienice Krzysztofa i Mikołaja Przybyłów – to miejsca, które zdecydowanie są godne uwagi w trakcie zwiedzania rynku.

Samo Muzeum Nadwiślańskie powinno być obowiązkowym punktem podczas wizyty w mieście. Prezentowane są tam wystawy czasowe, a także znajduje się w nim Muzeum Sztuki Złotniczej. Już za kwotę 35 złotych w przypadku biletu normalnego oraz 25 zł – ulgowego, można nabyć karnet, dzięki któremu odwiedzimy wszystkie oddziały tego muzeum. Ponadto umożliwi nam on zwiedzenie Domu Kuncewiczów, oddziału przyrodniczego oraz Grodziska Żmijowiska i zamku w Janowcu, zlokalizowanych poza miastem.

Po zwiedzaniu czas na relaks

Dla wszystkich strudzonych wędrowców, po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta i okolic wskazany jest odpoczynek w wyjątkowym miejscu. Jednym z nich jest willa murka Kazimierz Dolny, która oferuje pokoje z łazienkami, urządzone w wyjątkowym stylu. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Do dyspozycji gości jest restauracja znajdująca się w sąsiednim budynku, miły personel służący pomocą przez całą dobę, mnóstwo miejsca w ogrodzie oraz bezpieczny, wewnętrzny parking. Idealna lokalizacja, cisza i spokój, a także dobre miejsce wypadowe, z którego wszędzie jest blisko – to tylko niektóre cechy tego miejsca docenione przez wielu turystów. Willa murka Kazimierz Dolny to świetne miejsce, w którym można odpocząć i miło spędzić czas. Gdy uznasz, że Kazimierz Dolny już nie ma przed Tobą tajemnic to warto odwiedzić gotycki Toruń i zatrzymać się w hotel Toruń, który sam w sobie przyciąga architekturą.