Co mogą robić dzieci w Bełchatowie?

Bełchatów leży w województwie łódzkim, jest stolicą powiatu, która liczy ponad 55 tysięcy mieszkańców. Prawa miejskie miejscowości nadano w 1737 roku, jednak utraciła je niecałe 150 lat później. Ponownie Bełchatów został miastem po kilku latach od odzyskania niepodległości. Po II wojnie światowej Bełchatów zaczął się szybciej rozwijać gospodarczo, ten rozrost przyciągnął sporo nowych pracowników, powodując, że w krótkim czasie powiększyła się liczba mieszkańców. Obecnie miasto posiada wiele atrakcji do zaoferowania, szczególnie dla rodzin z dziećmi, oto tylko przykładowe miejsca, gdzie warto się udać.

Bełchatów atrakcje dla dzieci

1. EKSPOZYCJA PGE GIGANTY MOCY – MIEJSKIE CENTRUM KULTURY
Plac Gabriela Narutowicza 3
Tel. 503 119 739

Obiekt podzielił swoją ekspozycję na 11 sal według poruszanego obszaru tematycznego, pierwsza koncepcja to Linia Roku – pokazująca proces kształtowania się surowców na przestrzeni tysięcy lat. Z kolei druga to Linia Czasu – prezentująca sposób wydobywania surowca oraz proces tworzenia energii elektrycznej. Ponadto można w tym miejscu urządzać imprezy okolicznościowe.

2. MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE
Ul. Rodziny Hellwigów 11
Tel. 44 633 11 33

W muzeum można poznać nie tylko historię Bełchatowa i okolic, ale też zobaczyć wystawy numizmatyczne, etnograficzne czy militarne. Muzeum prowadzi również zajęcia edukacyjne.

3. PARK IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO
Osiedle dolnośląskie

Przestrzeń do odpoczynku spokojnego i aktywnego. Znajdują się tu place zabaw, miasteczko ruchu drogowego, boisko do koszykówki i siatkówki.

4. SZLAK HISTORYCZNY – „BEŁCHATÓW WCZORAJ I DZIŚ”

Rozciąga się na długość 4 km. Spacer tą trasą pokaże ważne miejsca dla Bełchatowa.

5. SZLAK RODZINNY – „BEŁCHATÓW PEŁEN DOBREJ ENERGII”

Długość jest podobna – około 4 km. Możliwy jest spacer z przewodnikiem.

6. PIWNICA ZAGADEK – ESCAPE ROOM
Ul. 1-go Maja 1
Tel. 798 722 805

Trzeba się wydostać z pokoju korzystając z podpowiedzi schowanych wokół.

7. SZYFROWNIA –ESCAPE ROOM
Ul. Staszica 5A
Tel. 790 333 465

Następna opcja dla wielbicieli escape roomów.

Jednak zawsze można wybrać się nawet na jednodniową wycieczkę i zobaczyć położony na Kujawach – Ciechocinek. To okazja to zobaczenia najstarszych w Europie tężni solankowych, a dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie wodny plac zabaw połączony z kompleksem basenów letnich. To jak Bełchatów czy Ciechocinek co wybieracie, aby Wasze pociechy dobrze się bawiły?