Zachwycający Rzym! Czyli, obowiązkowy przystanek na mapie turystycznej!

Miasto pełne idei, historycznych pozostałości i zachwycającej architektury. Taki właśnie jest Rzym Co warto zobaczyć we włoskiej stolicy? Urzeka ona niemal na każdym kroku. Zdecydowanie powinna stać się obowiązkowym przystankiem na turystycznej mapie, każdego, kto kocha zwiedzać. Jest ciekawym kierunkiem zarówno na weekendowy wyjazd, jak i dłuższy pobyt. Eksponuje pozostałości, pięknej antycznej architektury oraz bogactwo artystycznego dorobku. Choć trudno wskazać wszystkie zakamarki warte zobaczenia w Rzymie, jest kilka topowych jego wizytówek, które należy odwiedzić!

Top 5 miejsc w Rzymie – czyli, co warto zobaczyć we włoskiej stolicy! Informacje

  • Koloseum – to największy amfiteatr na świecie jeszcze z czasów Imperium Rzymskiego, aż trudno uwierzyć, że jego historia sięga niemal dwóch tysięcy lat. W zasadzie ten monumentalny, owalny budynek jest znakiem rozpoznawalnym całych Włoch. Wywiera ogromne wrażenie zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz.
  • Fontanna Di Trevi – słynna, największa, rzymska fontanna z pewnością znana jest na całym świecie. To barokowe dzieło bogato zdobione rzeźbami, leży w zabytkowym centrum miasta. Fontanna zaprojektowana została na wzór łuku triumfalnego i stanowi jedną z wizytówek włoskiej stolicy. Zachwyca za dnia, a dzięki gustownemu oświetleniu dodatkowe wrażenia wywiera nocą.
  • Panteon – to wyjątkowa świątynia, która jest najlepiej zachowanym budynkiem z czasów starożytnego Rzymu. Przyciąga uwagę nietuzinkową formą i technologią budowy. O tuż składa się z nakrytej kopułą rotundy oraz wspartego na korynckich kolumnach portyku. To z pewnością warto zobaczyć!
  • Bazylika Świętego Piotra – będąc w Rzymie trudno pominąć Watykan, czyli enklawę na terytorium Włoch, w Rzymie. Tam warto zobaczyć renesansową Bazylikę Świętego Piotra, która jest jednym z największych kościołów na świecie! Ogromny i bogato zdobiony obiekt wywiera naprawdę spore wrażenie.
  • Forum Romanum i Palatyn – to, kolejna perełka historyczna, którą znajdziemy w sercu Rzymu. Ten najstarszy plac miejski, otoczony sześcioma wzgórzami, niegdyś stanowił środek starożytnego Rzymu, dziś zachwyca pozostałościami dawnej architektury.

Poza tymi oczywistymi, wskazanymi miejscami w Rzymie, z pewnością każdego turystę zaintryguje Piazza Navona – elegancki plac otoczony barami, Ogrody Borghese, czyli malowniczy park, czy też Termy Karakalli, a właściwie ruiny dawnych rzymskich term. Do lubianych i symbolicznych miejsc należą również Schody Hiszpańskie oraz Circus Maximus. Do tego zapierający dech w piersiach widok na całe miasto można ujrzeć ze słynnego wzgórza Janikulum.