Dubaj Top 10.

Dubaj, co warto zobaczyć?

To największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich i główny cel wszystkich odwiedzających. Dubaj w roku 2019 był 7 miastem na świecie, spośród wszystkich najczęściej odwiedzanych. W roku 2019 zobaczyło go aż ponad 16 milionów osób. Co takiego ma w sobie ta szeroka na 70 km metropolia?

Dubaj TOP 10

  1. Najwyższe budynki. Tych w Dubaju nie brakuje. Jest ich łącznie ponad 304 sztuki. Najwyższy budynek na świecie to Burdż Chalifa mający wysokość 828 metrów. Zbudowany przez firmy: Samsung Constructions, Besix i Arabtec. Jego wygląd nawiązuje do kwiatu pustyni i architektury islamu. Innymi wartymi zobaczenia drapaczami chmur są: Burdż al-Arab, Marina 101 czy Princess Tower.
  2. Dubai Mall To znane na całym świecie centrum handlowe, do którego nie tyle udaj się na zakupy, ile się zwiedza. Pod dachem tej galerii znajduje się 1200 ekskluzywnych sklepów, stok narciarski, olbrzymie akwarium, liczne fontanny oraz rzeźby, konstrukcje i wystawy. Jest tu także czynne cały rok lodowisko z padającym, sztucznym śniegiem.
  3. Dzielnica Deira. To stara część stolicy. Tu można na typowe arabskie sklepiki, bary i kawiarenki, w których można napić się prawdziwej, tradycyjnej arabskiej kawy. To biedna dzielnica.
  4. Gold Souk. Arabski targ złota to największe skupisko tego surowca na świecie. Tutaj złoto sprzedaje się na wagę, w bardzo atrakcyjnych cenach. Na targu oprócz typowej biżuterii można dostać nawet bogato zdobione, arabskie naszyjniki, rękawiczki czy ubrania wykonane z tego kruszcu.
  5. Dubai Marina. To zatoka, którą można obejść w ramach długiego spaceru. Tu mieści się najwięcej drogich apartamentów i hoteli. Uroku dodają usiane wokół zatoki restauracje i kawiarnie.
  6. Palma Dżamira. Wyspy-palmy to wizytówka Dubaju. Największą z nich jest Palma Dżabal Ali przeznaczona jest głównie do celów wypoczynkowych. Zaprojektowana tak, by po ukończeniu ostatniej fazy budowy, układała się w wiersz szejka Muhammada ibn Raszida al-maktuma.
  7. Bastakiya. Najstarsze miejsce w stolicy. Dzielnica powstała w roku 1890. Tu znajdziemy ciszę i spokój, pośród wijących się wąskich, arabskich uliczek. Na cały kompleks składa się kilkadziesiąt odrestaurowanych budynków, w których obecnie znajdują się galerie, muzea, restauracje, kawiarnie, hotele i pokoje gościnne. Tu można spotkać prawdziwe, arabskie rękodzieło i skosztować burgera z prawdziwego, wielbłądziego mięsa.
  8. Miracle Garden. W stolicy emiratów jest mało parków I zieleni. Miracle Garden to miejsce pełnie olbrzymich i niesamowitych instalacji i konstrukcji kwiatowych. Znajdziemy to wielkie koty, konie, a nawet samolot, który został wpisany do Księgi Guinnessa jako największa konstrukcja z kwiatów (ponad 100 tys).
  9. Global Village. To miejsce, w którym znajduje się 27 pawilonów reprezentujących 70 krajów. Można wybrać się na pływający, market i zakosztować azjatyckiej kuchni lub podziwiać Statuę Wolności.
  10. The Pointe. Fontanna – najwyższa na świecie. Pod jej platformą znajduje się 14 tysięcy m2 z ogromną ilością LED-ów. Wysokość, z jaką woda jest wyrzucana w górę to aż 105 metrów. Warto wybrać się na wieczorne pokazy, podczas których można zobaczyć wspaniały, wodno-muzyczny spektakl.

W Dubaju wszystko jest największe, najwyższe i najlepsze. To luksusowe sklepy, hotele i nietuzinkowa architektura.