Wesele w odcieniach fioletu

Osoby decydujące się na wesele jesienią mogą liczyć na inspirującą kolorystyką, wielobarwność liści, długie wieczory i przepiękne kwiaty. Ta zjawiskowa sceneria stanowi idealne tło do fotografii ślubnych, a także to wymarzone okoliczności do zorganizowania niezapomnianej klimatycznej ceremonii i wesela.

Jesienne bukiety i kalendarz ślubny

Tym, co jest szczególnie charakterystyczne dla kwiatów zakwitających jesienią jest ich wielobarwność. Jesień to nie tylko czas przemijania lata, ale to także przede wszystkim czas w którym nasze ogrody stają się jeszcze bardziej kolorowe i mienią się odcieniami czerwieni, żółci, różu i fioletu. Z powodzeniem możemy skomponować przepiękne jesienne bukiety i dekoracje z białych lub różowych wrzosów w połączeniu z astrami, ajanią, czy też kolorową ozdobną kapustką. Jeżeli nasz pomysł na ceremonię ślubu i wesela skupia się na motywie natury, ale i romantyzmu, nasza ślubna wiązanka powinna składać się również z jesiennych wielobarwnych liści, suszonych kwiatów czy traw i ziół.

Fiolety i róże na weselu

Jednymi z najczęściej wybieranych kolorów przewodnich ślubów i wesel jest fiolet i róż. Nie można się temu szczególnie dziwić. Fiolet jest kolorem wyrazistym, eleganckim lecz także jednocześnie subtelnym i delikatnym, ale przede wszystkim bardzo dobrze współgra ze ślubną bielą. Jeżeli już zdecydujemy się na wykorzystanie tego koloru, wyjątkowo dobrym głównym motywem może stać się wrzosowe wesele. Wrzosy to wyjątkowe rośliny, symbolizują szczęście, miłość, czułość, a także kojarzą się z romantycznymi scenami z powieści Wichrowe Wzgórza napisanej przez Emily Jane Brontë. Na dodatek fioletowe kwiaty bardzo dobrze komponują się z białym kolorem sukni Panny Młodej. Na pewno nie powinno zabraknąć w wystroju sali weselnej dodatków i akcentów w fioletowym kolorze, jak np. obrusy czy serwetki we wrzosowym odcieniu czy też tort weselny oblany fioletowym lukrem. Wrzosy, jako motyw przewodni, nadadzą weselu magiczny fantastyczny charakter.