Wakacje na Wyspach Brytyjskich: Odkryj brytyjskie skarby

WAKACJE NA WYSPACH BRYTYJSKICH: ODKRYJ BRYTYJSKIE SKARBY

Wakacje na Wyspach Brytyjskich to nie tylko wizyta w Londynie czy Edynburgu. Wielka Brytania i Irlandia oferują wiele pięknych zakątków i atrakcji, które warto zobaczyć. Oto kilka sugestii na wakacyjne upojenie w pięknych miejscach.

 1. PIĘKNY ZAMEK W CAERNARFON
  Zamek Caernarfon to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Walii. Został zbudowany w XIII wieku na terenach, kiedy walijski książę i angielski król walczyli o władzę nad regionem. W ciągu wieków zamek był używany jako garnizon wojskowy, a także miejsce uroczystości królewskich, takich jak koronacja Edwarda II lub księcia Charlesa. W 1986 roku zamek został wpisany na listę UNESCO World Heritage Site. Warto zobaczyć także najbliższą okolicę, np. Zatokę Tremadog, Morze Irydzkie lub góry Snowdonia.

 2. PURPUROWA LAVENDER FIELDS OF HITCHIN
  Zachwyć się pięknem pól lawendy w Hitchin Lavender. To miejsce leży zaledwie kilka kilometrów od miasta Luton i zachwyca pięknem fioletowych kwiatów. Seria krótkich szlaków prowadzi pośród pól, a restauracja i sklep z pamiątkami oferują unikalną kulinarną ofertę. Pole lawendy nie tylko relaksuje i działa kojąco, ale również ma wiele zastosowań w przemyśle kosmetycznym i spożywczym.

 3. ZWIEDZAJ SAMOLOT W MUZEUM RAF COSFORD
  Jest to muzeum należącego do Royal Air Force, czyli brytyjskich sił powietrznych. W muzeum znajdują się imponujące kolekcje samolotów i helikopterów, a także inne eksponaty, takie jak przycisk nuklearny czy instrumenty astronomiczne. Warto zobaczyć m.in. samolot Vickers Wellington z czasów II wojny światowej czy harrier jump jet. Jest to idealne miejsce nie tylko dla pasjonatów lotnictwa, ale i dla dzieci.

 4. ŚWIĄTECZNY DUCH W BATH
  Bath to miasto słynące ze swoich gorących źródeł, zabytkowej architektury i jedynej w swoim rodzaju atmosfery. W czasie świąt Bożego Narodzenia miasto zamienia się w prawdziwe zaczarowane królestwo. Miasto City of Bath jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najpiękniejszych zabytków w Europie. Bath to również idealne miejsce do zrobienia niezwykłych zdjęć – można uchwycić magię zimowego wieczoru, a także piękne zabytki miasta.

 5. KULINARNY RAJ W GLOSCESTER
  Gloucester to miasto, które warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na gastronomię. Znajduje się tam wiele klimatycznych knajp i restauracji, serwujących dania z wykorzystaniem lokalnych produktów. Z całą pewnością należy skosztować charakterystycznego angielskiego dania – fish & chips! Gloucester to miasto pełne życia, z wieloma imprezami kulturalnymi i turystycznymi. warto również odwiedzić Eastgate Market, który oferuje wiele ciekawych i unikalnych produktów.

Podsumowując, Wyspy Brytyjskie oferują wiele pięknych i unikalnych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Od zamków po pola lawendy, od muzeów lotniczych po świąteczne magiczne miasta, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zatem poznać Brytyjskie skarby.