Pomysł jak spędzić wakacje i urlop na świeżym powietrzu.

5 pomysłów na to, jak spędzić wakacje na świeżym powietrzu.

Hura! Wakacje! Kto się nie cieszy, kiedy zadzwoni ostatni dzwonek? Lato to piękny czas odpoczynku i możliwość, by dłużej spędzać czas na łonie natury. Przyroda ładuje nasze baterie i w okresie tak trudnym jak pandemia, stała się dla nas doskonałym lekarstwem.

Co daje nam przyroda?

Dotlenia, uaktywnia, uspokaja, wycisza i sprzyja kontemplacji. Kiedy siedzimy długie godziny przed komputerem, ucząc się, bądź pracując, natura stanowi wspaniałą alternatywę i odskocznię na to, by móc się zregenerować. Już 30 minutowy spacer do parku, nieopodal naszego domu wzmacnia kondycję naszego serca, dotlenia, poprawia nastrój i przywraca energię. Przebywanie na świeżym powietrzu to w zasadzie możliwość spędzenia czasu na różne sposoby. Wakacje to wspaniały czas, by móc sobie na to pozwolić całą rodziną.

” Kochanie mam pomysł jak spędzić wakacje i urlop na świeżym powietrzu

 

Piknik.

Ponieważ latem piękna pogoda zachęca nas do wyjścia, dlaczego nie zorganizować sobie pikniku na zielone łące? Zabieramy koc, wiklinowy koszyk z jedzenie, dobrą książkę i jedziemy na otwartą, zieloną przestrzeń. Najlepiej, kiedy możemy dotrzeć tam rowerem. To nie tylko dodatkowa aktywność, ale i przyjemność podziwiania widoków.

Namiot.

Popularna kiedyś wersja spędzania wakacji na świeżym powietrzu dziś wraca do łask. To wspaniała atrakcja nie tylko dla dzieci i rodzin, ale wszystkich, którzy potrzebują odmiany i oderwania się choćby od miejskiego zgiełku. Weekendowy obóz nad jeziorem to możliwość długich wycieczek, kąpieli, łowienia ryb i spędzenia wieczoru przy blasku płomieni z ogniska.

Kino.

Seanse pod chmurką to nic nowego, zwłaszcza dla mieszczuchów. W mieście łatwiej jest się spotkać z przyjaciółmi i oglądać choćby mecz na telebimie, popijając zimny sok, w pobliskim barowym ogródku. Prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie czarującego wieczoru, podczas którego razem z bliskimi możemy wspólnie oglądać ulubiony film pod gołym niebem. Obecnie jednak mamy spore możliwości. Wystarczy zainwestować w dobry projektor, wykorzystać ścianę budynku i gotowe. Razem z bliskimi oglądasz „Króla Lwa”, ciesząc się przy tym smakiem ulubionych lodów.

Odkrywcze spacery.

Dzieci to prawdziwi odkrywcy. Można wybrać się z nimi do lasu i za pomocą lupy odgadywać po śladach nazwy zwierząt, obserwować, jak pracują mrówki lub z podręcznym atlasem roślin odgadywać nazwy poszczególnych roślin. Natura podsuwa nam tyle inspiracji. Bawcie się w odgadywanie przedmiotów z zarysu utworzonych chmur na niebie, a wieczorem spróbujcie na niebie znaleźć gwiazdozbiór Małego i Wielkiego Wozu.

Aktywne działania.

To zabawa z mydlanymi bańkami, malowanie drewnianego płotu, wycieczka rowerowa lub bitwa na wodne strumienie. Nawet spacer na działkę i zrywanie z dziećmi truskawek, już jest formą spędzania czasu poza murami domu. Przydomowy basen, malowanie białych koszulek oraz czytanie książek na kocu, to proste czynności, które gwarantują dopływ świeżego powietrza i stały kontakt z naturą.