Na liście zwiedzania – Ogrody Watykańskie

Wyjazd do Watykanu może być niezwykłym wydarzeniem nie tylko dla katolików, lecz również osób, które uwielbiają przyglądać się dawnej architekturze, jak i wszystkiemu, co ten mały kraj może zaoferować. Szykując się do podróży, można zastanawiać się: “ogrody watykańskie czy warto się wybrać”, odpowiedź jest jednak oczywista — tak, bo za tym pójdą pewne korzyści – przeczytaj te informacje:

Nie tylko Ogrody Watykańskie

Choć głównym celem będą Ogrody Watykańskie, pełne zieleni i otoczone dawnymi murami, to zakup biletu wstępu upoważnia również do zwiedzania muzeów i Kaplicy Sykstyńskiej. Dzięki temu płacąc raz, można odwiedzić ważniejsze punkty Watykanu w komfortowej cenie. Zajrzenie tutaj to jednak wciąż przede wszystkim możliwość zobaczenia krzewów, drzew i roślin z różnych stron świata, różnych kontynentów, które tutaj rosną i są pielęgnowane. To miejsce, gdzie można kroczyć licznymi alejami, przyjrzeć się wielu fontannom i pozwolić na relaks.

Obszerny teren do zwiedzania

Może się wydawać, że Ogrody te będą takie, jak polskie parki, jednak już sama powierzchnia mówi, iż jest inaczej – 23 hektary to teren, którego zwiedzenie może zająć czas. Odbywa się ono z przewodnikiem i zazwyczaj trwa około dwóch godzin. Jeżeli poznawanie Ogrodów pieszo nie jest czymś kuszącym, można skorzystać z mikrobusu. Także osoby z niepełnosprawnością ruchową i poruszające się na wózkach inwalidzkich mają tu wstęp, gdyż Ogrody są dla nich przystosowane, jednak należy wcześniej to zgłosić.

Między sakralnymi zabytkami

Warto zapoznać się z Ogrodami i przejść ich alejkami, korzystając z tego, jak blisko zlokalizowane są one innych budynków i zabytków Watykanu. Wystarczy ująć je pod uwagę, planując podróż po tym małym kraju. Da to możliwość zapoznania się z rzeźbami i fontannami, które powstały w okresie renesansu i baroku. Obcowanie z dziełami sprzed wieków może być doświadczeniem prawie że mistycznym, z tego względu odwiedzenie Ogrodów Watykańskich to prawdziwe „must to see” dla miłośników sztuki.