Wakayama – co warto odwiedzić?

Wakayama to miasto położone w Japonii, administracyjny ośrodek prefektury Wakayama, w regionie Kinki, w środkowej części wyspy Honsiu.
Miasto posiada aktualnie około 360 tysięcy mieszkańców, tak więc jest dość sporym miastem.
Jednak Wakayama, słynie na pewno ze swojej świetnej turystyki i to właśnie dziś omówimy – co warto zobaczyć w Wakayama.

Co warto zobaczyć w Wakayama – informacje

Tak więc co warto zobaczyć przylatując do tego Japońskiego miasta?
Atrakcji i obiektów do zwiedzania jest mnóstwo, jednak na spokojnie zacznijmy naszą dzisiejszą wycieczkę od Wakayama Castle czyli od zamku położonego na wzgórzu, w którym możemy zobaczyć między innymi staro dawną samurajską broń, zobaczyć całą tę historię związaną z samurajami, jak to kiedyś wyglądało, oraz jak wyżej wspomniane zobaczyć między innymi wystawę broni.
Poza tym możemy podziwiać chociażby piękne widoki i malowniczy krajobraz, czy też odwiedzić piękny park, który jest wypełniony drzewami wiśniowymi.

Następny na naszej liście jest Wakayama Marina City czyli kurort który został wybudowany na sztucznej wyspie o powierzchni prawie 50-ciu hektarów.
Jest to kurort w zatoce Wakaura, będącej częścią większej zatoki Osaka, ponadto jest to część Wakayama-shi (miasta), oraz Wakayama-ken (prefektura) położony na półwyspie Kansai, czterdzieści minut jazdy pociągiem na południe od międzynarodowego lotniska Kansai.

Idąc dalej możemy odwiedzić między innymi świątynie buddyjską, która nazywa się negoro ji temple, Jest to największa pagoda w stylu Tahō-tō w Japonii, o wysokości 40 metrów i szerokości 15 metrów. Mieści się w nim posąg Buddy Vairocana w kręgu 12 filarów. Uważa się, że rozpoczęto budowę około 1480 r., a ukończono około 1547 r. w oparciu o zapis znaleziony w konstrukcji podczas współczesnego demontażu i napraw. Struktura ma również dziury po kulach z ataku na świątynię przez Toyotomi Hideyoshi w 1585 roku. Struktura została uznana za Skarb Narodowy w 1899 roku położona jest w mieście Iwade w prefekturze Wakayama.
Świątynia otoczona jest górami, Katsuragi tereny świątyni zostały w 2007 roku uznane za Narodowe Miejsce Historyczne.
Świątynia ta też pokazuje prawdziwą japońską tradycję i to jak tam wygląda, na pewno odwiedzenie takiego miejsca to ciekawy sposób na wykorzystanie kilku godzin, dowiedzenie się jak wygląda religia – Buddyzm, która na pewno również jest bardzo ciekawa.

Ostatnim miejscem na naszej liście jest Wakayama Museum to muzeum historii lokalnej znajdujące się w mieście Wakayama w prefekturze Wakayama w Japonii. Został otwarty w listopadzie 1985 roku z okazji 400. rocznicy budowy zamku Wakayama. Obiekt sąsiaduje z Biblioteką Obywatelską Wakayama. W sali ekspozycji stałej znajdują się eksponaty związane z historią kulturową miasta Wakayama od okresu prehistorycznego po okres powojennej odbudowy, a także wiele materiałów dotyczących klanu Kishū Tokugawa, który rządził jako daimyō domeny Kishū w okresie Edo Shogunat Tokugawy.