Nie taki twardy orzech do zgryzienia

Bez względu na to, czy jest to Twoja pierwsza podróż z pierwszym dzieckiem, czy piąta z piątym, podróżowanie z dziećmi zawsze będzie zniechęcające. Od tego, co spakować, po jak się tam dostać, jest mnóstwo potencjalnych zmartwień. Przyznajmy to szczerze zwiedzanie z dziećmi nie należy do najłatwiejszych rzeczy ale w wakacje przecież dzieci powinny mieć jakieś atrakcje.

Istnieje jednak kilka wskazówek, które pomogą Ci się przygotować i uchronić Cię od szaleństwa. Poniżej podajemy kilka wskazówek dotyczących podróżowania z dziećmi. Niektóre są dla niemowląt, inne dla starszych dzieci, a niektóre dla Ciebie.

Zachowaj spokój co by się nie działo

Możesz przyzwyczaić się do ucieczki z samolotu i przelotu przez lotnisko, korzystając z tych wszystkich tajnych skrótów, ale te dni się skończyły. Usiądź wygodnie, pozwól wszystkim pędzić wokół ciebie i po prostu płyń z nurtem. Nie masz już władzy – baw się dobrze.

Pamiętaj, że prawie wszystko można kupić za granicą. Może to nie ta sama marka, ale dasz sobie radę. Pieluchy są często problemem, ponieważ czasami trudno jest znaleźć marki w 100% ekologiczne i organiczne. Jeśli jesteś przyzwyczajony do używania marki ekologicznej, przed wyjściem przeprowadź test z marką nieekologiczną, aby sprawdzić, czy Twój maluch zareagował.

Udogodnienia dla dzieci

Hotele mają dodatkowe udogodnienia (obsługa pokojowa, posiłki, opieka nad dziećmi itp.), Ale wynajem wakacyjny oznacza, że możesz uczynić go swoim domem – i przygotowywać własne posiłki, co może być przydatne, jeśli Twoje dziecko ma specjalną dietę. To osobisty wybór, ale warto o nim pomyśleć.

Jeśli wybierasz się na trasę hotelową, nie spiesz się z rezerwacją. Mogłeś przebywać tam wcześniej i kochać to, ale pomyśl o tym długo i intensywnie. Czy twój pokój był na stromym wzgórzu? Czy było wiele metrów do pokonania? To, co mogło być rajem tylko dla was dwojga, może być koszmarem, gdy pchacie wózek i dziecko.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko się zgubi, możesz oznaczyć je swoim imieniem i numerem telefonu na ramieniu. W ten sposób, jeśli zostaną znalezione, można się z Tobą łatwo skontaktować. Możesz także zainwestować w urządzenie śledzące GPS. Przyczep go do nadgarstka lub torby dziecka i postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Zaplanuj swoje loty

Staraj się planować loty. Loty wieczorne mogą być droższe, ale jeśli zależy Ci na łatwości, śpiące dziecko jest błogosławieństwem dla wszystkich. Jeśli musisz lecieć z przesiadką, zostaw dużo czasu – ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz, to szalona ucieczka przez nieznane lotnisko.
Postaraj się, aby podróż stała się częścią wakacji. Daj sobie kilka godzin, rozprostuj nogi, odwiedź łazienki, jedz, rozmawiaj, baw się i przygotuj do następnego lotu. I nie zapominaj, że najlepszym sposobem na najtańszą taryfę jest rezerwacja z 53-dniowym wyprzedzeniem.

Jeśli karmisz piersią, warto mieć Google, aby dowiedzieć się, czy karmienie piersią w miejscu publicznym jest OK, gdziekolwiek się wybierasz. Niektóre kraje traktują to całkowicie w porządku, inne wymagają, abyś pojechał w bardziej prywatne miejsce. Jeśli masz wątpliwości, kiedy tam jesteś – po prostu zapytaj.