10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie

Europa jest pełna pięknych i interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Od malowniczych miasteczek po fascynujące krajobrazy, Europa oferuje wiele atrakcji dla turystów z całego świata. W tym artykule przedstawimy 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie.

  1. Paryż – miasto miłości i sztuki

Paryż to piękne miasto, pełne poezji i romantyzmu. To centrum francuskiej kultury i sztuki, a także życia nocnego. W Paryżu warto odwiedzić Luwr – jeden z największych muzeów na świecie, Pałac Wersalski, Katedrę Notre-Dame i słynną wieżę Eiffla.

  1. Barcelona – miasto Gaudiego i jego architektury

Barcelona to miasto, w którym znajdziemy jedne z najbardziej znanych obiektów architektonicznych świata, stworzonych przez Gaudiego. Wśród nich są takie ikony jak Sagrada Familia, La Pedrera i Casa Batllo. Miłośnicy historii z pewnością odwiedzą muzeum Picassa lub spacer owocujący spotkaniem z dziełami Joana Miro w Fundació Joan Miro.

  1. Santorini – wyspa słońca i błękitu

Santorini to jedna z najpiękniejszych greckich wysp. To miejsce, gdzie białe domy kontrastują z wybrzeżem i lazurową wodą Morza Egejskiego. W Santorini warto zobaczyć Oia, słynne miasteczko na kanapejskim klifie. Plaża Perissa to cudowna przystań dla wszystkich miłośników błękitnej wody i beztroskiego relaksu.

  1. Rzym – miasto starożytnych zabytków

Rzym oferuje unikalną okazję zetknięcia się z wieloma z najwybitniejszych w historii dziełami sztuki i architektury. Słynne zabytki, jak Watykan, Koloseum, Pantheon czy Fontanna di Trevi, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to tylko namiastka tego, co można zobaczyć w tym starożytnym mieście.

  1. Oslo – stolica norweskiego hygge

Oslo to przyjazne miasto, pełne przytulnych kawiarenek i atrakcji dla każdego. Miłośnicy przyrody uwielbiają Akerselva – malowniczą rzekę przepływającą przez miasto, czy Ski Jump Hills – stok narciarski z nieprawdopodobnymi widokami. W Oslo warto też odwiedzić jedną z wielu wystaw muzealnych, takich jak Muzeum Wikingów czy Muzeum Muncha.

  1. Reykjavik – miasto gejzerów i wulkanów

Reykjavik to idealne miejsce dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku. W Reykjaviku można zobaczyć piękne krajobrazy, takie jak Wodospad Gullfoss czy Park Narodowy Thingvellir. Miłośnicy bliskiego spotkania z naturą powinni udać się na północ, by zobaczyć własnymi oczami wulkany, gejzery i gorące źródła.

  1. Londyn – miasto kontrastów

Londyn to jedno z największych miast Europy, z bogatą historią i wieloma atrakcjami turystycznymi. Warto odwiedzić Big Ben, British Museum, Królewską Operę w Covent Garden czy słynną Tower Bridge. W Londynie nie można też pominąć Stadionu Olimpijskiego czy słynnej rezydencji królewskiej Buckingham Palace.

  1. Ateny – miasto gdzie historia wciąż żyje

Ateny to miasto znane z licznych zabytków i z związanej z ich historią mitologii. W Atenach warto zobaczyć Akropol – ruinę starożytnej świątyni Ateny Niké, świątynię Partenon oraz muzeum Akropolu, w którym można zobaczyć wiele rzeźb i inne artefakty ze starożytnych czasów.

  1. Amsterdam – miasto rowerów i kanałów

Amsterdam to miasto z ładnymi krajobrazami i architekturą. Miłośnicy kultury powinni odwiedzić Muzeum Van Gogha, a koneserzy kawy spędzą czas w kawiarniach z muzyką na żywo. Rowerzyści zakochają się w Amsterdamie – jest tu więcej rowerów niż samochodów. Szczególnie polecamy wycieczkę rowerową po kanałach.

  1. Praga – magiczne miasto z czterech stron świata

Praga to miasto, które odwiedza się zawsze z chęcią, z uwagi na mieszankę sztuki, kultury i historii. Znane ze swojej architektury, Praga obfituje w wiele zabytków, między innymi Stare Miasto i Zamek Królewski. W porze lunchu warto spróbować czeskiej kuchni w jednej z licznych restauracji, serwujących między innymi pyszne pivo Primator Weizen.

Podsumowanie

Europa to pełna piękna i atrakcyjnych miejsc podróży. Pomiędzy wystawami muzealnymi i urokliwymi krajobrazami, każdy znajdzie coś dla siebie. W opisanej dziesiątce miejsc każde wydaje się być nowym doznaniem, nową przygodą i nowym miejscem do poznania. Dlatego warto wybrać się w podróż do jednego – albo kilku – z tych wyjątkowych miast.