Na wakacje pociągiem

Wyjazd wakacyjny należy porządnie zorganizować i zadbać przy tym o wiele ważnych kwestii. Na początek należy określić cel podróży, załatwić noclegi a następnie postarać się o dobry transport. Jest wiele form transportu wakacyjnego, można wybierać pomiędzy samolotem, własnym samochodem i na przykład pociągiem. Ta ostatnia propozycja cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem.

Zalety podróżowania pociągiem

Podróż pociągiem, ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim taka podróż jest w pełni bezpieczna, wygodna i praktyczna. W pociągu jest wiele miejsca do rozprostowania nóg w czasie podróży, można też skorzystać z ubikacji i podziwiać piękne krajobrazy z okien pociągu. W pociągu można się też zdrzemnąć, zwłaszcza jeśli wynajmie się przedział sypialniany. Co więcej na wakacje można zabrać ze sobą dużo bagażu, w tym także rower, co docenią wszyscy miłośnicy jazdy rowerowej. Coraz więcej osób też tak robi, a jest to możliwe dzięki specjalnemu przedziałowi przeznaczonemu na przechowywania rowerów w pociągu.

Bezpieczny rower w pociągu

Aby móc przewieźć rower pociągiem, trzeba wykupić specjalny bilet. Opłata za przewóz roweru nie jest zbyt wysoka, tym bardziej warto więc skorzystać z takiej możliwości. Przedział rowerowy ma specjalne stanowiska na rowery, dzięki temu są one w pełni zabezpieczone przed wywróceniem się w czasie jazdy i uszkodzeniem. Przedział rowerowy jest także strzeżony, to gwarantuje właścicielowi roweru, że nie zostanie on skradziony w czasie jazdy. Jak więc widać jest wiele zalet przewożenia pociągiem własnego roweru. Nie ma z tym większego problemu, koszt przewozu roweru jest niewielki, a sam transport bezpieczny i wygodny. Dzięki temu można spędzić wakacje w aktywny sposób i na swoim ulubionym rowerze zwiedzać ciekawe zakątki Polski i zagranicy.

Zanim skorzystamy z oferty przewozu roweru pociągiem, warto zapoznać się z informacjami na ten temat, które są zamieszczone na stronie każdej kolei. Należy też pamiętać o tym, że zanim pociąg się zatrzyma na naszej stacji, powinniśmy już mieć przygotowany rower do wyniesienia go z pociągu.