Najpiękniejsze miejsca w Malezji

Wyjeżdżając na wakacje do Malezji nie sposób nie odwiedzić licznych atrakcji oraz zabytków tego kraju. To państwo z niezwykle ciekawą historią, bogatą kulturą i tradycją, na które wpływ ma wielokulturowe społeczeństwo. Żyją tutaj w zgodzie przedstawiciele różnych religii – islamu, chrześcijaństwa, hinduizmu i buddyzmu. Zwiedzając Malezję, będziemy mogli podziwiać również zabytkowe świątynie wybudowane z myślą o przedstawicielach poszczególnych wyznań. Atutem Malezji jest również piękna, tropikalna przyroda oraz gatunki roślin i zwierząt, których próżno szukać gdzie indziej. Stolicą kraju jest Kuala Lumpur. Malezję zamieszkuje około 30 milionów mieszkańców a powierzchnia tego państwa wynosi 329 847 km2. Jakie są najbardziej rozpoznawalne zabytki Malezji oraz Malezja co zobaczyć będąc w tym kraju?

Podróżowanie po kraju

Podróżując po Malezji mamy do wyboru liczne środki transportu: podróże autobusem, samolotem, koleją czy transport wodny. Trzeba tutaj zaznaczyć, że transport publiczny jest niedrogi i funkcjonuje bardzo dobrze: rozkłady jazdy są czytelne a linie docierają w wiele miejsc.
Wybierając podróż pociągiem, należy pamiętać o tym, że sieć kolejowa w Malezji jest raczej ograniczona (funkcjonuje wyłącznie w obrębie Półwyspu Malajskiego) dlatego poleca się skorzystać raczej z transportu lotniczego lub autobusowego. Warto pamiętać również o tym, że ceny biletów lotniczych bywają przystępne i czasem może okazać się, że zapłacimy za nie mniej niż za podróż naziemnym środkiem transportu. Samolotem można dotrzeć w wiele zakątków kraju, atutem Malezji są również nowoczesne porty lotnicze.
Podróż autobusem jest polecana ze względu na bardzo dobrą jakość sieci drogowej. Należy jednak wspomnieć o tym, że standard jak i bezpieczeństwo pojazdów bywają bardzo różne – po drogach jeżdżą zarówno nowoczesne autokary rejsowe jak i zdezelowane busy.
Na obszarach chronionych lub podczas wycieczek po Borneo turyści często korzystają z transportu wodnego (rzecznego). W innych regionach ten środek transportu jest wykorzystywany rzadko.

Największe atrakcje – moda na dalekie kierunki podróży

Atrakcji w Malezji jest bardzo wiele i ten artykuł z pewnością nie pomieściłby wszystkiego. Należy jednak wspomnieć o tych najbardziej znanych i rozpoznawalnych. Taką atrakcją są wieże Petronas w stolicy kraju, Kuala Lumpur. To chyba najbarardziej charakterystyczny symbol Malezji. Wieczorem wieże są efektownie podświetlone i chyba najpiękniej prezentują się właśnie wtedy.
Warto także zobaczyć miasto Malakka, w którym na uwagę zasługuje kolonialna architektura. W tym mieście znajdują się też bardzo popularne uliczne targi z jedzeniem.
W mieście Georgetown na wyspie Penang można podziwiać charakterystyczne murale – dzieło współczesnej sztuki malajskiej.
Nie można zapomnieć także o parku narodowym Taman Negara – gdzie znajdują się najstarsze lasy tropikalne świata oraz piękne szlaki wycieczkowe oraz piaszczystych plażach na wyspie Tioman – wyglądają one niczym tropikalny raj na ziemi.